16 Mart 'dan İtibaren Okullar Tatil

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Beştepe'Deki Koronavirüs Zirvesinin ardından açıklamalar yaptı. Açıklamaların ardından bir çok internet kullanıcısı 16 martta okullar tatil mi diye araştırmaya başladı. Bu yazımızda okullar tatil mi? Onlardan bahsedeceğim.

16 Mart 'dan İtibaren Okullar Tatil
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

16 Mart'ta Okullar Tatil Olacak Mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 16 bakan ve Bilim Kurulu ile birlikte gerçekleştirilen koronavirüs toplantısı sona erdi.

Zirvenin ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın şu açıklamalarda bulundu:

"Bundan sonra titiz ve kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Bu salgının seyrini izlerken ülkemizdeki atabileceğimiz adımları da değerlendirdik. Bugün bu tedbirler paketinde bir dizi kararlar alındı.

İlk orta ve liseler 16 Mart'ta 1 hafta tatil edilecek. 23 Mart'tan itibaren öğrenciler uzaktan eğitime tabi tutulacaklar

Uzmanların yaptığı tavsiyeler çerçevesinde spor müsabakalarının Nisan sonuna kadar seyircisiz oynama kararı alınmıştır.

Kamu görevlilerinin yurt dışı ziyaretleriyle ilgili genelge hazırlandı. Fevkalade bir durum olmadığı sürece kamu görevlileri izne tabi olacaktır.

Vatandaşlarımızın yurt dışı seyahatlerini erteleme yönündedir. Yurt dışından gelen vatandaşlarımızın da 14 gün boyunca kendilerini karantinaya almalarını istiyoruz. " 

Reklamlar