Amerikalı Boksör Patrick Day Hayatını Kaybetti...

Charles Conwell'e karşı nakavt olduğu maçta travmatik beyin komasına girdi ve 4 gün sonra hayatını kaybetti

Amerikalı Boksör Patrick Day Hayatını Kaybetti...
Amerikalı Boksör Patrick Day Hayatını Kaybetti...
Amerikalı Boksör Patrick Day Hayatını Kaybetti...
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Chicago kentinde bulunan Wintrust Arena'da Charles Conwell ile 13 Ekim'de yaptığı maçın 10. raundun başında aldığı sol kroşe ile nakavt olan 27 yaşındaki Patrick tedavi gördüğü hastahanede hayatını kaybetti.

Charles sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla üzüntüsünü ''Tek amacım kazanmaktı. Bunun olmasını hiç istememiştim. Kimse böyle bir ölümü hak etmiyor. Yaşananları geri alabilsem hemen yapardım'' diye belirtti. Nakavt olduktan hemen sonra sedye ile hastaneye apar topar kaldırılan Patrick travmatik beyin hasarı ile komaya girmişti. Kariyerinde 22 maça çıkıp 17 galibiyet 4 mağlubiyet ve bir beraberlik alan Patrick Day kariyerine veda etti...

Patrick Day Kimdir? 

Patrick , New York'ta Haiti göçmenleriyle doğdu ve dört oğlunun en küçüğü oldu. Babası çocukken boks yapan bir doktordu, annesi Lyssa ise Birleşmiş Milletler'de tercümandı.  Profesyonel boks kariyeri boyunca, Nassau Community College'den beslenme alanında ön lisans derecesi ve Kaplan Üniversitesinden sağlık ve sağlık alanında lisans derecesi aldı.

Charles Conwell Kimdir ?

Charles Albert Shone Conwell 2 Kasım 1997 doğumlu Amerikalı bir boksör. 2016 Yaz Olimpiyatları'ndaki erkekler orta sıklet yarışmasında yarıştı.  Turnuvanın ilk turunda Hindistan’ın Vikas Krishan Yadav’ı oy birliğiyle kaybedildi. Bir olayda, Patrick Day, 12 Ekim 2019'da Conwell'e karşı nakavt kaybında devam eden beyin travması geçirdi ve dört gün sonra öldü. 

Reklamlar