Androide Windows İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

Bugünki yazımızda telefonunuzdaki androidi silmeden Windows işletim sistemi nasıl kurulur onu gösteriyoruz.

Androide Windows İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Androide Windows İşletim Sistemini kurmadan önce aklınızda soru kalmaması için bir kaç soruyu cevaplayalım. Öncelikle bu işlemi yapmanız için telefonunuzun rootlu olmasına gerek yoktur. Windowsu cihazınıza root atmadan kullanabilirsiniz. Bu işletim sistemi kurulduktan sonra androide hiçbir şekilde zarar vermez ve son olarak da işletim sistemini cihazınızdan nasıl kaldıracağınızı merak ediyorsanız da indirmiş olduğunuz windows imaj dosyasını ve uygulamayı silmeniz yeterlidir.

Şimdi kuruluma geçelim.

Eğer cihazınızda "Bilinmeyen Kaynaklar" kapalı ise açalım:

  • Telefon ayarlarına girelim.
  • Güvenlik butonuna tıklayalım.
  • Ardından Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini aktif edelim.

İndirilecekler:

Limbo Emülatörü dosya yöneticisinden indirilenlere girerek bulalım. Cihazımıza kuralım ve uygulama kurulduktan sonra açalım. Önce Load Machine yazan butona ardından da New seçeneğine tıklayalım. Açılan menüde rastgele isim belirleyelim. (Örn. Windows 95, Bilgisayarım, Windows, OS vb...)

User Interface yazan yere tıklayalım ve VNC seçeneğini SDL olarak değiştirelim. CPU Modeli de qemu32 yapalım. CPU Cores kısmını da en az 2 yapalım ki Windows 95 çift çekirdekli bir işlemci ile çalışsın. Ram Memory yazan yere de en az 512 yazalım. Bu daha çok sizin cihazınızın RAM miktarına göre değişecektir. Cihazınızda 4 GB Ram varsa isterseniz 2048 yazabilirsiniz. Eğer 512 MB RAMden daha az bir miktar girerseniz işletim sisteminde kasmalar olabilir. Hard Disk A'nın solundaki tike basarak aktifleştirelim ve None yazan seçeneğe tıklayalım. Ardından Open seçeneğine tıklayalım ve indirdiğimiz Windows 95 imaj dosyasını seçelim. Sayfanın başına gelelim ve oynat butonuna basarak işletim sistemimizi başlatalım.

Biraz bekleyelim ki Windows 95 ilk defa çalıştırdığımız için gerekli kurulumları yapsın. Eğer buraya kadar eksiksiz yaptıysanız kurulum bitince işletim sistemi kullanıma hazır olmuş demektir.

Reklamlar