Dünya Üzerinde Oynanan İlk 3 Android/İOS Oyunları!

Dünya Üzerinde Oynanan İlk 3 Android/İOS Oyunları!
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Dünyamızda Yaklaşık 7.53 Milyar İnsan Bulunmakta Bu İnsanların Yaklaşık 6.17 milyarı Telefon Kullanmakta. İstediğinde Fotoğraf Çekebilir Veya Sosyal Medyada Gezebilir Ama Kimsenin Vazgeçemediği Şey Oyun Oynamak. Oyun Oynamak Günümüz Çocuklarının En Sevdiği Eğlence Türüdür. Çocukların Bin Bir Çeşitle Seçtiği 5 Oyunu Derledik İşte O Oyunlar

 

 

1 - PUBG Mobile

Pubg Mobile Bir Savaş Oyunudur (BATTLEROYALE) Pubg Mobile Bir Adaya Düşen Karakterin Haritadaki Belirli Yerlere Yönlendirilerek Etraftaki Eşyaları Toplamak (lootlamak) Ve Topladığı Silah Vb. Eşyaları Kullanıp Diğer Oyuncuları Öldürüp Sona Kalan Olmaya Çalışmasıdır. PUBG Mobile Brendan Greene Tarafından 23 mart 2017 yılında tasarlanmıştır ve 2017 Yılında Pubg Mobile Büyük Bir İlgi Göstermiştir.

 

 

2 - Minecraft PE/BE

Minecraft özetlemek gerekirse açık dünyaya sahip bir inşa oyunu diyebiliriz. Markus Persson’un kurduğu Mojang AB’nin yaptığı bir oyundur. Minecraft oyununu tasarlarken ilham aldıkları Dungeon Keeper, Infinimer ve Dwarf Fortress oyunlarıdır. Oyuna başladığınız zaman üç boyutlu bir dünyanın içerisinde kendinizi bulursunuz ve bu dünyada yer alan birden fazla görünüşte ve özellikte olan blokları kırıp yerleştirerek oyunu oynarsınız. Ayrıca oyuncular belli şartlardaki bir çok oyun modlarını ister tek başlarına isterlerse çoklu oyunculu sunucularda oynaya bilirsiniz.

 

 

3 - Clash Royale

Clash Royale, Supercell tarafından ilk olarak 2016'da piyasaya sürülmüş ücretsiz bir strateji video oyunudur. Oyun Clash of Clans'taki karakterlerin çoğunu barındırmaktadır. Oyunu Supercell geliştirmiş ve yayınlamıştır. Strateji tabanlı kart oyunudur.Oyun 4 Ocak 2016'da IOS platformları için Kanada, Hong Kong, Avustralya, İsveç, Norveç, Danimarka, İzlanda, Finlandiya ve Yeni Zelanda'da piyasaya sunuldu. Oyun, Android uygulamaları paketi şeklinde 16 Şubat 2016'da aynı ülkelerde Android'de piyasaya sunuldu. Her iki platform için 2 Mart 2016'da küresel bir yayın aldı. Clash Royale, piyasaya sürülmesinin ardından ABD iOS App Store'da en çok indirilen ve en çok hasılat yapan uygulamalar arasına girdi.

Reklamlar