EBA Akademik Destek Nedir?

Tüm dünyayı etkisi altına alan, günde yüzlerce kişinin canını alan COVID-19'dan dolayı okulların tatil edilmesiyle herkesin kafasında sorular belirdi. Okullar devam edecek mi? Nasıl devam edecek? Bu yazımızda sizlere hem bu soruların cevabını verip hem de EBA Akademik Destek nedir bundan bahsedeceğim.

EBA Akademik Destek Nedir?
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Uzaktan eğitim konusunda herkesin kafasında soru işaretleri oluşmaya başlarken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan gelen açıklamada; EBA’nın tamamen baştan yapılandırıldığı ve birçok detayı anlatıldı. En dikkat çeken özelliği ise 11. ve 12. sınıflara özel hazırlanmış olan Akademik Destek oldu.

EBA Akademik Destek

Puan Seçimi

EBA Akademik Destek’e giriş yaptığınızda, ilk olarak sizleri puan türü seçimi ekranı karşılamakta. Puan türünüzü seçtikten sonra EBA Akademik Destek, hedef planlamasından çalışma önerilerine kadar sizi seçmiş olduğunuz puan türüne göre çalıştırmakta ve ders programları sunmaktadır.

Yerleştirme Puanı

Diploma notunuzu belirleyip, EBA Akademik Destek puanınıza eklenmesini sağlayarak, tam olarak bir üniversite sınavı simülasyonuna erişebilirsiniz.

Tercih Listesi

Puan türünüzü ve yerleştirme puanınızı belirledikten sonra karşınıza hedefinizi belirleyeceğiniz ekran gelecek. Buradan hangi üniversiteyi, hangi bölümü istediğinizi seçebiliyorsunuz. Sistem sizi o üniversitenin puanına göre hazırlamakta. Bunun yanında birden fazla üniversite de ekleyebilirsiniz. 

Net Tahminleri

Net Tahminleri  “Bugün YKS sınavına girsen kaç doğru yaparsın?” yönergesi ile TYT ve eğer seçtiyseniz AYT soruları ile baş başa bırakıyor ve güncel net durumunuzu ölçmek için sizlere sınav yaptırıyor.

Net Hedefleri

Net Tahminleri kısmında belirlemiş olduğunuz tahminlerinize yönelik sizlere hedeflerinizi soruyor. Tahminler kısmında vermiş olduğunuz sayıları “Önceki Net” olarak baz alıyor ve hedef netlerinizi belirletiyor. Ve ilerlemelerinizi “Net Artışı” olarak kaydediyor. Ayrıca hedefe yakınlık kısmından da ilerlemelerinizi görsel olarak görebiliyorsunuz.

Ders Programı

Tıpkı okullarda olduğu gibi kendi ders programınızı oluşturmanızı sağlayan bu sistem, haftanın hangi gününde, hangi dersleri çalışmak istediğinizi sizlere sormakta.

Testler

Konu Anlatımı testlerinden, konu kavrama testlerine, konu kavrama testlerinden, soru bankası testlerine ve deneme sınavlarına bütün derslerin testlerine ulaşabilirsiniz.

 

Birçok konuda kötülenen eğitim sistemimiz ve bakanlığımız, bu atmış olduğu adım sayesinde neredeyse hiçbir ülkede bulunmayan bir sistemi, mevcut 11. ve 12. sınıf öğrencilerine, hatta gelecekteki öğrencilerine de kazandırdı. Zamanla gelişmesini beklediğimiz Akademik Destek sistemi, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin istediği hedeflere ulaşmasında büyük rol oynayacak gibi duruyor. Corona (Covid-19) virüsü ile gündeme gelmiş olan EBA ve uzaktan eğitim sistemi ile birlikte Akademik Destek sistemi de yayımlandı.

Reklamlar