Hitman 3 Geliyor !

Hitman geliştiricileri IO Interactive Hitman 3 üzerinde çalıştıklarını belirtti...

Hitman 3 Geliyor !
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

13 Kasım 2018 yılında çıkan Hitman 2 çoğu oyuncular tarafından beğenilse de bazıları tarafından beğenilmedi. Noclip bir röportaj sırasında Hitman 3 oyununun geleceğini ve hatta büyük bir değişiklik ile geleceğini açıkladı. Ben de bir oyun bağımlısı olarak Hitman 2'yi nedense Hitman Absolution'dan daha kötü ve vasat olarak değerlendirdim. Bana kalırsa keşke hitmanı film tadında klasik The Hitman olarak yapmaktansa Absolution olarak devam etseydi. En azından Absolution'un iyi bir kitlesi vardı ve çıktığı tarihte büyük bir patlama yaratmıştı. Hitman serisinin 3. oyunu 2020 ve 2025 yılları arasında çıkacak ve ne kadar duyduklarım doğru veya yanlış olsa da Team Death Match özelliği ve senaryo bakımından zengin olacak.

Ve gelelim geçmişten günümüze gelen Ajan 47 serilerine.

 

2000 – Hitman: Codename 47

2000'li yıllara nazaran ve eldeki kaynaklarla çıkabilecek en iyi oyun. İlk piyasaya sürüldüğünde beklenilenden fazla güzel tepki aldı. Yapımda dikkat çeken şeyler, kıyafet değiştirme imkânı ve hedefleri, telle; dürbünlü tüfekle, hatta geleneksel Japon bıçaklarıyla öldürebilmekti. Oyun mükemmel olmaktan uzaktı ancak potansiyeli olduğu da su götürmez bir gerçekti.

2002 – Hitman 2: Silent Assassin

Codename 47 ile pek farklılıkları yok sadece Silent Assassin'de istatistikler kısmı var ve kimse inkar edemez oyunun müzikleri harikaydı be !

2004 – Hitman: Contracts

Baştan söyleyeyim ümirtlenmeyin. 2002 yapımı oyunun gölgesinde kaldı sadece flashback'lerle eski zamana dönüp görevleri tamamlamaktan başka bir şey yapamıyorduk.

2006 – Hitman: Blood Money

Mekanikleriyle göz dolduran bu eser önceki oyuna nazaran bir ödüldü bir lütuf idi.Senaryosu ve oynanış serbestliği ile tüm seriye fark atmıştı.  Jesper Kyd’in besteleri Blood Money’in de eşsiz bir atmosfer kazanmasını sağladı. Hatta dünyaca ünlü oyun web sitesi IGN’in En İyi Orijinal Beste dalındaki ödülünü de Hitman: Blood Money kazandı.

2012 – Hitman: Absolution

Gelelim şimdi asıl meseleye tüm serinin kralına. Diğer serilere göre daha aksiyonlu, senaryolar akıcılık katıyordu resmen. Oyunu oynarken oyunu yaşıyordunuz yürümeyi bırak gerçek bir ajan gibi kademe kademe gidiyorduk ve Hitman ve Hitman 2'nin grafiklerini bu seriye borçluyuz.

2016/2017 – HITMAN™

Absolution’ın sunduğu çevre etkileşimini ve esnekliğini, artık birçok oyunun varsayılanı kabul edilen sandbox türüne yaklaştıran geliştirici ekip, grafiklerinden senaryosuna kadar gayet başarılı olan oyunu bölüm bölüm yayınlamak gibi bir hataya düştü. Bu hatayla hem serinin takipçilerini hem de seriye yeni oyunla başlamak isteyenleri üzdü.

2018 – HITMAN™ 2

Hitman 1'e çok benziyordu ve bu benzerlikten ötürü çoğu oyuncu sevmedi fakat Hitman serisinin özünü korumasına karşın online rekabet konusunda atılan adımlar, serinin sıkı takipçilerinin hoşuna gitmese de modern zamanların Hitman’i de anca böyle yapılabilirdi.

Reklamlar