Yepyeni Bir JOKER Vizyonda

Yeni gelen Joker hakkında bir kaç bilgiyi sizlere sunuyoruz

Yepyeni Bir JOKER Vizyonda
Yepyeni Bir JOKER Vizyonda
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Türkiye’de geçen Cuma 313 sinemanın 435 salonunda gösterilen Joker, vizyona girdiği ilk 3 günde 385 bin kişi tarafından izlenerek, tüm zamanların ekim ayı en iyi yabancı film izleyici açılış rekorunu kırdı. Bu gelişmenin ardından Joker’in konusu kadar oyuncuları da merak konusu oldu. Phillips’in yönetmen koltuğuna oturduğu Türkiye’de 4 Ekim’de vizyona giren ‘Joker’, sinemaseverlerden büyük ilgi gördü. İşte, Joker filmi hakkında merak edilen tüm ayrıntılar... 

 

 

Gerilim ve dram türünü bir araya getiren, Joaquin Phoenix’in başrolünde olduğu film, başarısız bir komedyen olan ve DS Comics karakterlerinden Batman’in en büyük düşmanı Arthur Fleck’in gençlik döneminde zihninin psikolojik olarak yavaş yavaş tekinsiz sulara yelken açmasıyla “Joker” karakterine dönüşümünü konu ediniyor. 

 

 

  Phillips ile Scott Silver’in senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen, Marc Maron, Bill Camp, Shea Whigham, Glenn Fleshler, Douglas Hodge ve Brian Tyree Henry gibi ünlü oyuncular yer alıyor Film; kalabalıklar içinde bile her an yalnız olan ve bağ kurma arayışında olan bir adamın; çevresindeki herkesle gitgide nasıl uyumsuz hale geldiğini gözler önüne sermeyi amaçlıyor.  

Ayrıca 76. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Altın Aslan ödülünü almıştır.

 

 

  Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck'in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta kimsesi olmayan bir zavallıdır.İnsanlarla devamlı olarak bağ kurmayı amaçlayan Arthur, hayatını yüzüne taktığı iki maske ile idame ettirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar. Babasız büyüyen Arthur'u en yakın arkadaşı olan annesi Happy adıyla çağırır. Bu lakap, Arthur'un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı olur. Ancak maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide topluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara yelken açılan Arthur, bir süre sonra kendisini Gotham Şehri'nde suç ve kaosun içinde bulur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür.   

JOKER KİMDİR?  Joker filminde Joaquin Phoenix, canlandırdığı karakter için 52 kilo verdi. 44 yaşındaki oyuncu Joaquin Phoenix, Arthur Fleck karakterinin “gerçekten zayıf” olması gerektiğini düşünen yönetmen Todd Phillips’in isteği üzerine 44 kilo vermeyi kabul etti. Doktor rehberliğinde kilosunu dikkatlice kaybeden Phoenix, zihinsel olarak kilo kaybıyla mücadele ettiğini fakat fiziksel olarak beklediğinden daha iyi hissettiğini keşfetti.  Phoenix, “Sanırım benim için ilginç olan şey, vücudumu daha önce yapamadığım şekillerde hareket ettirebilmemdi” dedi.  Phoenix daha önce rol için kilo vermek istemediğini söylemişti, çünkü kısa sürede çok kilo vermekten çekinmişti

Reklamlar